Bilgisayar

Web Hosting Seçerken En Fazla Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu içeriğimizde web hosting seçimi yapacağınız zaman en fazla hangi unsurlara dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz: Doğru hosting seçimi yapmak emeklerinizin boşa gitmemesi adına son derece önemli bir unsurdur. Hosting seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

Ücretsiz hosttan uzak durun

Özellikle emek vereceğiniz ve maddi olarak yatırım yapacağınız bir internet sitesi kuracaksanız ücretsiz hosting almaktan uzak durmanız gerekiyor. Ücretsiz barındırma hesapları her ne kadar ufak çaplı hobiler için iyi olsada büyük çaplı internet siteleri için çok kötü bir seçimdir. Ücretsiz hostlar üzerinde bir hakkınız da bulunmamakta olup, ilerleyen süreçte dosyalarınızı dahi kaybedebilirsiniz. Yani bir siteyi ücretsiz bir hosta kurup ileride ücretsiz yapmayı düşünmeniz de hata olacaktır. Dosyalarınızın güvende olması için bilindik, kaliteli host sağlayıcılarında dosyalarınızı barındırmanız daha isabetli olur.

Müşteri yorumlarını inceleyin

Bir host alacağınız zaman müşteri yorumlarına muhakkak göz atın. Bir hosting hizmeti ne kadar iyi görünürse görünsün, başkalarının seçtiğiniz hosting sağlayıcısından memnun kalıp kalmadıklarını irdelemenizi, müşteri yorumlarına göre tercihte bulunmanızı öneriyoruz.

Host özellikleri

Hostun sahip olduğu özellikler, fiyatına göre değişkenlik gösterecektir. Daha iyi özelliklere sahip olan host paketleri genel olarak daha pahalıdır. Bu kapsamda ihtiyacınız olan özellikleri belirleyerek ihtiyacınıza en uygun host tekliflerini irdeleyerek aralarından seçim yapabilirsiniz. Hosting planlarıyla birlikte gelen özellikleri karşılaştırırken, satır öğelerinin yanında bulunmakta olan yıldız işaretine (*) ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Sadece fiyata aldanmadan, özelliklere göre makul olan fiyattan alım yapmaya çalışın. Özellikle yeni bir internet sitesi kurarken host paketini ilk etapta çok üstün özelliklere sahip bir paket olarak almanıza gerek yoktur. Belli bir zaman ziyaretçi sayınızı artırmak için uğraşacağınızdan boşuna fazla ücret ödemek yerine biraz daha mütevazi host paketine kurulum yaparak ilerleyen süreçte ihtiyaç halinde paketinizi yükseltebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. En önemlisi kazıklanmamak diye düşünmeyin gerekirse fgazla para verin en iyisi olsun kötü bir hosting alınca daha çok uğraşıyorsunuz daha çok cepten para gidiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu