Ana sayfa Bilgisayar Windows Bilgisayarı Daha Hızlı Kullanmanız İçin İpuçları

Windows Bilgisayarı Daha Hızlı Kullanmanız İçin İpuçları

23
0

Windows Bilgisayarı Daha Hızlı Kullanmanız İçin İpuçları

  • Klavye Kısayolları

Bilgisayar kullanırken klavye kısayollarını iyi biliyorsanız ciddi oranda zaman kazanabilirsiniz. Windows sisteminin yüklü olduğu bilgisayarlarda hemen hemen her ayar klavye tuşları ile kısayoldan açılabilmekte. Aynı şekilde internette de klavye kısayolları oldukça işe yaramakta. Buna örnek verecek olursak Ctrl + F kombinasyonunu ifade edebiliriz. Bulamadığınız bir kelimeyi bulmak için Ctrl + F basılı tutun. Açılan ufak kutucuğa aratacağınız kelimeyi yazıp Enter tuşuna basın. Böylelikle istediğiniz yazıya çok daha kolay bir şekilde ulaşırsınız.

  • Görev Çubuğuna Sabitle Özelliği

Windows üzerinde açmış olduğunuz uygulamalar görev çubuğunda ufak ikonlar halinde sıralanırlar. Sık kullandığınız bir uygulamanın ikonunun üzerine gelerek sağ tıklayın. Görev çubuğuna sabitle işaretini seçin. Böylelikle uygulama görev çubuğunuzda kalıcı olarak bulunacaktır. Bilgisayarı açıp kapasanız bile aynı şekilde kalır.

  • Adres Çubuğu İle Pratik Arama

Yapılan araştırmalar, insanların popüler arama motorlarından Google üzerinde en çok Google kelimesini arattığını gösteriyor. Bunun nedeni Google arama motoru atanmış adres çubuğuna yine Google yazılarak aratılmasıdır. Google’da Google aratmak hem saçma hem de zaman kaybı. Öyleyse adres çubuğunu daha pratik kullanalım; Tarayıcınızdan adres çubuğu varsayılan tarayıcı ayarını yapın. Hangi tarayıcıyı varsayılan yapmak istiyorsanız onu adres çubuğuna atayın ve bundan sonra adres çubuğundan direkt olarak arama motoru aramalarınızı yapın.

  • Kopyala Yapıştır Özelliği

Bir metni kopyalarken fareniz ile sağ tıklayıp sonra sol tık yapıp kopyalamak ve aynı yöntemle yapıştırmak yerine CTRL+C ve CTRL+V kombinasyonlarını kullanın. Bir metni seçip CTRL+C basarsanız metni kopyalamış olursunuz. Yapıştırmak için de CTRL+V kullanılır. Bu Q klavye için geçerlidir. Örneğin Q klavyeyi F çeviren birisi için tam tersidir.

BİR YORUM BIRAK

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu giriniz!
İsminizi giriniz

Yorum önce onaylanacaktır.