Telefon Haberleri

Xiaomi Mi 11 Lite NE çıkışını gerçekleştiriyor

Teknolji şirketlerinden Xiaomi, Mi 11 Lite NE modeli üzerinde çalışmakta olup, cihazın özellikleri ve kod adı belirlendi.

Akıllı telefon dünyasında yakından tanınan markalardan biri olan Xiaomi gelişimini sürdürmekte olup, gelen bilgilere göre şirket şimdi de Mi 11 Lite NE adında bir akıllı telefon üzerinde çalışmakta.

Mi 11 Lite NE isimli akıllı telefon modeliyle ilgili olarak bazı bilgiler gün yüzüne çıktı. Gelen bilgilere göre şirket Mi 11 Lite modeline ek olarak Mi 11 Lite NE isimli bir başka modeli kullanıcılarla buluşturma niyetinde. Telefonun teknik özellikleriyle ilgili gelen sızıntılar cihazın Snapdragodn 778G işlemcisinden güç aldığını gösteriyor. Bu gerçekleşirse bir Snapdragon 778G’nin ilk kez bir Xiaomi telefonuna güç vereceğini söyleyebiliriz.

Qualcomm şirketinin geliştirdiği işlemci TSMC’nin 6 nm işlem sürecine dayanmakta olup, 14 bit ISP görüntü işlemeyi barındırmakta.

Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği ve diğer detaylar şu an için bilinmemekte olup, Çinli üreticinin önümüzdeki yılın başında Mi 12 serisini duyuracağını düşürsek Mi 11 Lite yeni üyesinin en geç bu yıl sonu piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi şiketi 2021 yılını akıllı telefon satışları bakımından son derece verimli geçirmekte olup, telefon sevkiyatlarında Samsung’u da geçmeyi başardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu