Sosyal Medya

Tweetleri Gizleme Yöntemi

Yeni içeriğimizde tweetlerinizin gizlilik ayarlarını nasıl yapabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. Twitter hesabınızı gizliye alabilir ve böylece tweetlerinizin istemediğiniz kişilerce görülmesinin önüne geçebilirsiniz.

Günümüzde Twitter üzerinde işletme hesapları projeler ve ürün tanıtmak için kullanılmakta olup, bunun yanında kişiler kişisel Twitter hesapları kullanabiliyor ve gündelik olarak olaylarla ilgili fikirlerini paylaşabiliyorlar. Bazı Twitter kullanıcıları bazı düşüncelerini herkesin görmesini istemeyebiliyor ve gözlemlerini gizli tutmayı tercih edebiliyorlar. Bununla ilgili olarak tweetleri gizleme özelliği bulunuyor.

Tweetleri Gizleme Adımları:

İlk olarak Twitter’ı tarayıcınız üzerinden açın. Sonrasında sol menü sekmesinden Daha Fazla’yı seçin. Ardından açılır menüden de Ayarlar ve Gizlilik’e tıklayın. Gizlilik ve Güvenlik sekmesini, sonra da Hedef Kitle ve Etiketleme’ye tıklayın. Tweetleri Korumaya Al‘ın yanındaki kutuyu tıklayın ve seçiminiz onaylayabilmek için Korumaya Al’ı seçin.

Twitter Hesabı Gizliye Alma ( Mobil )

  • İlk olarak Twitter mobil uygulamasını açınız
  • Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokununuz.
  • Tam ayarlar menüsünü görüntülemek için geri okuna dokunun.
  • Gizlilik ve güvenlik’e ve ardından Kitle ve etiketleme‘ye dokunun.
  • Tweetlerini Korumaya Al‘ın yanındaki kutuya ve ardından Bitti‘ye dokunun.

Tweetlerinizi gizli tutmayı seçtiğinizde, diğer kullanıcılar sizi takip etmek için istekte bulunmak zorunda kalacaktır. Kabul edilmeden önce tüm istekleri onaylamanız gerekecektir ve sadece onaylanan takipçiler tweetlerinizi görebilecektir. Diğer kullanıcılar sizi takip etmedikçe mesajlarınızı retweetleyemeyecektir. Bunun yanında Twitter üzerinde sadece onaylanan takipçilerinizce yapılan aramalar herhangi bir Google aramasında hiç görünmeyeceğinden tweetlerinize ilişkin sonuçlar arama motorunda gözükmeyecektir.

Tweetlerinizi gizlediğiniz zaman profilinizde sadece adınız, profil resminiz ve biyografi bilgisi girerseniz o gözükür. Takipçilerinize göndermediğiniz sürece göndereceğiniz etiketli cevaplar da başkalarınca görülmez.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu