Sosyal Medya

Snapchat Hesabını Dondurma ve Silme Yöntemleri

Snapchat hesabını dondurma ve silmeye ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte ayrıntılar…

Günümüzde popüler olan uygulamalardan Snapchat üzerinde hesap dondurma ve silme işlemleri uygulayabilirsiniz. Platform üzerinde hesap silme ve dondurma işlemleri aynı anda yapılabilmekte olup, bu hususta dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

Snapchat hesapları tek bir işlem ile silinerek devre dışı bırakılmakta olup, devre dışı bırakılma süresi dolduğunda işlemi geri almadığınız taktirde hesap kalıcı bir şekilde silinebilmekte. Bu işlemleri yapmanızdan sonra uygulamayı telefondan silmiş iseniz yeniden Snapchat indirmeniz veya internet sitesine girmeniz gerekir.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Bunun için ilk olarak Snapchat hesap silme sayfasına gidiniz. Şifrenizi ve kullanıcı adınızı yazarak Oturum Aç butonuna tıklayınız. Sonrasında yeniden kullanıcı adı ve şifrenizi yazınız. Hesabınıza bağlı telefon numarasına gelmiş olan şifreyi girip, çıkan ekran içerisinde de hesap silme seçeneğinizi seçiniz. İşlemi tamamlamanızın ardından pencereyi kapatabilirsiniz.

Snapchat hesabı silerken dikkat!

Snapchat hesabını dondurma, devre dışı bırakma işleminde dikkat edilmesi gereken husus hesabın 30 gün boyunca kapalı kalmasıdır. Söz konusu süre zarfında hesabınıza erişim olmayacaktır. 30 gün içerisinde hesabınızı aktif hale getirmediğiniz taktirde de hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.

Hesabın tamamen silinmesi durumu mesajlar, videolar, fotoğrafların silindiği anlamına da gelmemekte olup, eğer geçici süreliğine hesabınızı dondurma niyetiniz var ise 30 günlük süre zarfı içerisinde hesabınıza tekrar giriş yapmalısınız. Bunun için de şifrenizi unutmamanız gerekmektedir.

Hesabı silme, dondurma işleminizi yapmanızın ardından uygulamayı silmiş iseniz yeniden yüklemeniz de gerekebilir. İnternet tarayıcınız üzerinden Snapchat internet sitesine girip kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak tekrar giriş yapabilir ve böylece hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Ancak bu hususta süreyi geçirmemek oldukça önemlidir.

Snapchat Hakkında

Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından ortaklaşa geliştirilen, akıllı telefonlar için ortaya konulan bir iletişim uygulaması olan Snapchat üzerinde kullanıcılar birbirlerine fotoğraf, ses, video, yazılı metin gönderimi sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu