Sosyal Medya
Trend

Instagram’da Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Analizimize göre, beğeniler ve yorumlar için Instagram'da paylaşım yapmak için en iyi zaman genellikle sabah saatleridir.

Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zaman ne zaman? Sosyal medyada çokça tartışma yaratan bir sorudur. Sosyal medyada içerik üreticileri ya da küçük işletmeler kendilerine bir sosyal medya planlaması veya yönetimi oluşturmak için ne zaman paylaşım yapmaları gerektiğini merak ediyorlar. Bizde bu sorunun yanıtını öğrenmek isteyenler için analiz ettik ve aşağıda bu zamanların ne zaman olması gerektiğini belirttik.

Öğrenmek için okumaya devam edin:

Instagram’da paylaşım yapmak için genel olarak en iyi zaman sabah 4’tür. Saati duyduğunuzda şaşırmış olduğunuzu biliyoruz ama şunu söyleyelim günün erken saatlerinde gönderi paylaşan hesaplar, daha az rekabetten yararlanır ve aynı zamanda, gönderinin paylaşılmasından birkaç saat sonra bile kullanıcıların trafiğinden yararlanır.

Analizimize göre, beğeniler ve yorumlar için Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zaman genellikle sabah saatleridir.

Instagram'da Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?
Instagram’da Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Instagram’da Paylaşım Zamanlarına Dikkat Edilmezse Ne Olur?

Instagram’da genellikle yapılan şey olur olmaz zamanlarda ya da gönderi hazır olduktan hemen sonra paylaşım yapılır. Oysaki bir planı olmadan yapılan paylaşımlar her ne kadar kaliteli olsa da görülmeden yok olmaya mahkûmdur. Özellikle küçük bir hesapsanız o zaman kendi farkınızı ortaya koymanız ve diğer büyük hesaplardan bir ayrıcalığınızın olması gerekir.

Küçük hesaplar yukarıda bahsettiğimiz gibi sabahın erken saatlerini tercih ettiklerinde daha fazla insana erişim sağlayabilirler. Bunu da şu şekilde analiz edebiliriz.

Instagram'da Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?
Instagram’da Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Akşam yatan birisi cep telefonu ya kapatır ya da internetini kapatır. Dolayısıyla yapılan hiçbir paylaşımdan haberdar olamaz. Kapanan bir telefona gönderi gelmeyeceğinden dolayı bir sonraki devreye girer ve sürekli bir döngü halinde görseller ana sayfadan akıp gider.

Siz sabahın ilk saatlerinde paylaşım yaptığınızda insanlar zaten uyuyor olduklarından dolayı paylaşım yapmayacaktır. Dolayısıyla sizin paylaşımınız başkasının anasayfasında ilk sırada durmaya devam edecektir. Bu da sizin görülme ihtimalinizi daha fazla artırır. Bunun için planlama yaparken sabahın ilk saatlerini tercih ediyor olmanızın size avantaj sağlayacağını unutmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu