Sistem Gereksinimleri
Trend

Cep Telefonu Garanti Süresi Uzatma İşe Yarar Mı?

Cep Telefonu Garanti Uzatma Nedir?

Cep telefonu garanti uzatma işlemi, sıfır bir telefonu satın aldığınızda satıcı firma tarafından ekstra ücret karşılığında verilen bir hizmettir. Bu hizmet ikinci el telefonlarda yapılmaz. Bu nedenle kilit nokta telefonun sıfır olmasıdır.

Cep telefonu üreticileri yeni telefon alımlarında kullanıcıların içinin rahat olması için garanti uzatma işlemi gerçekleştirirler. Bu garantinin yapılmasının amacı cep telefonlarının ve tamir fiyatlarının yüksek olmasıdır. Dolayısıyla kullanıcılar olası bir arıza durumunun yaşanma ihtimaline karşın cep telefonlarına garanti uzatma işlemi verir.

Cep telefonları yaşamımızın önemli bir parçasını oluşturuyor. Bunun içinde sürekli olarak çalışması ve yanımızda olması gerekiyor. Hatasız çalışan bir cep telefonu iletişimi kesintisiz hale getireceği gibi beklentimizin de karşılanmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla cep telefonlarının sürekli çalışır vaziyette olması çok önemlidir.

Cep Telefonu Garanti Süresi Uzatma İşe Yarar Mı?
Cep Telefonu Garanti Süresi Uzatma İşe Yarar Mı?

Cep Telefonlarının Garanti Süresi

Cep telefonlarının standart garanti süresi 2 yıldır. Üretici firmalar olası yazılım, donanım gibi sorunlara müdahale edebilmek adına 2 yıl süreyle kendi garantisi altına alır. Bu aslında yalnızca cep telefonlarının değil tüm beyaz eşyaların genel hassasiyetidir. Dolayısıyla sürenin bitiminin ardından artık cihaz garanti kapsamı dışına çıkacaktır.

Cep telefonu garanti süresi uzatma işlemi ise 2 yılın sonunda devreye girer ve cihaz belli şartların yerine getirilmiş olması durumunda uzatılan süre boyunca cihaz güvence altında olmaya devam eder.

Garanti Süresi Uzatma Paket Kapsamı

Cep telefonu garanti süresi uzatma paket halinde verilen bir işlemdir. Dolayısıyla bu hizmeti aldığınızda paketi de kabul etmiş olursunuz. Paket içeriğini kontrol etmeniz çok önemlidir. Çünkü bu içerikte garantinin ne zaman devreye girmesi gerektiği ya da ne gibi işlemler olacağı açık bir şekilde ifade edilmektedir. Sizin yapmanız gereken ise garanti kapsamını iyi incelemek olmalıdır.

Cep Telefonu Garanti Süresi Uzatma İşe Yarar Mı?
Cep Telefonu Garanti Süresi Uzatma İşe Yarar Mı?

Cep telefonu garanti süresi uzatma paketlerinde genellikle donanımsal sorunlar, üretim hatasından meydana gelen sorunlar, bataryalar, tuşlar ve aksesuarlar gibi önemli içerikler yer alır.

Garanti süresi uzatma her durumda maalesef işe yaramayabiliyor. Çünkü garantinin devreye girmediği durumlarda olabiliyor. Örneğin cihazında boyasında solmalar, kırıklar, çizikler, fiziksel hasarlar garanti süresi uzatması işleminde karşılamıyor.

Garanti Süresi Uzatmanın Avantajı Var mı?

Cep telefonu garanti süresi uzatmanın mutlaka avantajı olacaktır. Aşağıda belirteceğimiz avantajlar bunun için önemlidir.

Cep telefonunuz olası bir şekilde düştüğünde herhangi bir yerine zarar gelmesi halinde ücretsiz bir şekilde tamir edilebilir.

Cep telefonları donanımları gereği bazen yazılımsal hatalar verebilir. Bu durumda cihaz ücretsiz bir şekilde yenilenecektir.

Ekran kırılmaları akıllı cihazlarda en sık yaşanan sorunlardandır. Ekran kırıldığında tamir fiyatı garanti fiyatından çok daha fazladır.

Batarya telefonun performansı açısından çok önemlidir. Batarya değiştirilmesi gerektiğinde garanti bunu ücretsiz bir şekilde karşılayacaktır.

Sonuç olarak cep telefonu garanti süresinin uzatması fiyatı yüksek olan telefonların kullanımlarında avantaj sağlayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum önce onaylanacaktır.

Başa dön tuşu