Genel
Trend

Ücretsiz Müzik Dinlenebilecek Programlar

Müzik insanın ruh halini önemli derecede etkileyen bir araçtır. Bu nedenle insan yaşı kaç olursa olsun zamanını değerlendirmek ve kendini motive etmek için müzik dinlemeyi tercih etmiştir. Akıllı cihazların piyasaya sürülmesi ve artık hayatımızın bir parçası olması sonrasında ise ücretsiz müzik uygulamaları aranır oldu. Bu programlar sayesinde nerede olursanız olun kaliteli müzikler dinleyebilir ve kendi tarzınıza uygun olan müzikleri seçebiliyorsunuz.

Müzik dinleme keyifli ancak bazen dinlemek istediğimiz müzik tarzını ya da sanatçıyı bulmakta güçlük çekebiliyoruz. Temel olarak aynı hizmeti vermeye odaklanmış olan bu programlar ise farklı ödeme planları ve seçenekleriyle insanlara müzik hizmeti sunmaya çalışıyor. Biz bu makalemizde hem müzik dinleyebileceğiniz hem de bunun için herhangi bir ödeme yapmayacağınız ücretsiz müzik dinleme programları hakkında bilgilendirme yapalım istedik. Aşağıda ücretsiz müzik dinlenebilecek programlar listesi yer almaktadır. Bu listeden istediğiniz birini kullanarak akıllı cihazlarınızdan ya da mobil araçlarınızdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

Bedava Müzik Dinleme Uygulamaları

  • Soundcloud
  • Spotify
  • Audiomack
  • TuneLn
  • Idagio
  • YouTube Music
  • Deezer
  • Yeni sanatçılar keşfetmenin en iyi yolu: SoundCloud

Soundcloud

Soundcloud
Soundcloud

Ücretsiz bir şekilde müzik dinlemenize imkan sağlayan popüler bir program. Hiçbir programda duyamayacağınız yeni parçaları ya da yeni sanatçıları ilk olarak bu platformda duyma imkanı yakalıyorsunuz. Sade tasarımıyla kullanımı kolay olan bu uygulama özellikle amatör sanatçıların kaydettikleri parçaları yükleyerek dinlenebilmesine imkan tanıyor.

Spotify

Spotify
Spotify

Sanıyorum ki belli bir yaş gurubunda olupta Spotify adını duymayan yoktur. Ücretsiz olarak kullanılan bu uygulama bugün piyasadaki en güzel müzik uygulamalarından bir tanesidir. Uygulamanın Premium sürümü de var ve bu ücretli olarak sunuluyor. Ancak genelde tercih edilen ücretsiz sürümden yana oluyor. Bugün şirketin açıklamış olduğu rakamlardan yola çıkarsak yaklaşık olarak 200 milyona yakın kullanıcısı bulunuyor.

Audiomack

Audiomack
Audiomack

Audiomack amatör sanatçıların yine kendi şarkılarını yüklediği bir uygulama. Ücretsiz olan bu uygulamanın yaklaşık olarak 17 milyon kullanıcısı bulunuyor. Program piyasaya 2012 yılında sürülmüş ve o zamandan beri aktif olarak kullanılıyor. Şarkıları çalma listesi oluşturabiliyor ya da sanatçıları tek tek takip edebiliyorsunuz. Şarkıları dinlerken başka kullanıcılarında okuması için parça hakkında yorum yapabilirsiniz. Uygulama sanatçılara ücretsiz özellikler sunarken aynı zamanda istatistiklerini kontrol edebilme ve para kazanabilme imkanı sağlıyor.

Tunein

Tunein
Tunein

Tunein, radyo dinleyebileceğiniz bir uygulama. Binlerce radyo arasından istediğinizi seçebiliyor sanatçı, şarkıcı veya tür aratabiliyorsunuz.  Uygulama üzerinde pek çok seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak ücretsiz bir uygulama ancak reklamları görmek istemezseniz ücretli olarak kullanmanız gerekiyor.

İdagio

İdagio
İdagio

İdagio uygulaması klasik müzik sevenlerin ilgi duyacağı bir program. Orkestra şefleri, solist ve bireysel performansla ilgili tüm detaylara erişim sağlayabiliyorsunuz.

YouTube Music

YouTube Music
YouTube Music

YouTube Music ücretli ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ücretsiz sürümü kullanabilmeniz için internet bağlantınızın olması gerekiyor. Ancak ücretsiz sürümün en büyük dezavantajı reklam sunuyor olmasıdır. Her iki sürüm de de akıllı öneriler karşınıza çıkıyor bu önerileri kullanarak kendi müzik listenizi de oluşturabilirsiniz. Youtube bilindiği üzere bugün dünyanın en geniş müzik arşivine sahip olan bir uygulama.

Deezer

Deezer
Deezer

Deezer uygulaması lisanslı birçok parçayı bulabileceğiniz ve dinleyebileceğiniz bir uygulama. Bugün birçok büyük plak şirketinin çıkarmış olduğu parçaları yine buradan dinleyebilir ya da indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz platformdaki müzikler yüksek kaliteye sahip. Aynı zamanda internet bağlantınız olmadan da kullanabileceğiniz Premium seçeneği mevcut.

Bir cevap yazın

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum önce onaylanacaktır.

Başa dön tuşu