Ana Sayfa Bilgisayar Steelseries Arctis Nova 1 Nasıldır? Alınır Mı?

Steelseries Arctis Nova 1 Nasıldır? Alınır Mı?

96
0

Steelseries markası tarafından sunulan Arctis Nova 1 Nasıldır? Alınır Mı? Konularında bilgilere yer veriyoruz.

Serinin yeni en hesaplı ve erişilebilir modeli olarak öne çıkan Arctis Nova 1 kulaklığı, kendisinden daha yüksek fiyatlı modeller gibi yine 40 mm neodimyum sürücülere sahiptir.

Steelseries kulaklıkları eskiden Arctis 1, 3, 5, 7, 9 isimlerine sahipti. Yeni nesil olduğunun altını çizmek için artık Nova ibaresine yer veren Steelseries, Nova serisi kapsamında yüksek çözünürlüklü sese odaklanan elden geçirilmiş özel sürücüler kullanmaktadır.

Neodimyum mıknatıs kullanan 40mm çaplı sürücüler kullanan fakat bazı küçük nüanslar ile ayrılan üründe sürücülerin yanında mikrofonun da yeni olması dikkat çekiyor. Steelseries’in Comfort Max adını verdiği yenilikle gelen kulaklık, çıkarılabilen ve ayarlanabilen kafa bandı sunmaktadır. Bu kafa bantlarında 3 tane delik vardır ve bunları kulaklıktaki 2 deliğe takarak diğerini boş bırakıp yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.
Dolgu malzemesi yeterli yükseklikte olmayan ürün, kulak kaplarının derin olmaması nedeniyle kulak kıkırdaklarının sert plastiğe baskılanmasına ve bu nedenle bir süre sonra kulaklığı çıkarmanıza neden olabiliyor. Nova 1’de kulak kaplarındaki yastıkların derinliği 2.5cm olsada deliklerin çapı kulağınıza biraz küçük gelebilir. Bu durum büyük kulak kaplarından hoşlananları rahatsız edecektir.

Tamamen plastik bir gövdeye sahip olan ürün, Nova Pro ve Arctis Prime modellerindeki gibi metal kafa bandına sahip değil. Bu da biraz fiyatıyla ilgili bir durum ve tam olarak eksiklik olarak nitelendirilemez.

Kontroller Bakımından Sade Bir Ürün

Kulaklığın üzerindeki kontrollerin gayet sade olduğunu söyleyebiliriz. Bir adet sessize alma tuşu, bir de analog ses seviyesi tekeri vardır. 4 pinli TRRS uçlu jack kabul etmekte olan kulaklığın kablosu çıkarılabilir yapıda ve bu bir avantaj. eski bilgisayarlar için bir ucu 4 pinli, diğer uçta 2 pinli jack bulunan kablo koyulması da iyi olmuş.

Kulak kaplarındaki yastıkları çıkarılabilir yapıda olan ürünün bu özelliği de avantaj ancak yastıkların Türkiye’ye gönderiminin şu an yapılmadığını göz önüne alırsak avantaj olmaktan çıkıyor.

Kulaklık telefonlar, PC ve Mac için uyumluluğu bulunduğu gibi konsollar ile de uyumlu olarak çalışmakta.

Mikrofon ve Ses Kalitesi

Ürünün mikrofon kalitesi fiyatına göre gayet eterli seviyede. Ses seviyesi istendiğinde gayet yükseğe çıkabiliyor ve kullanılan köpük malzemesi kabul edilebilir bir akustik izolasyon deneyimi yaşatıyor. %75 seviyesinde dinleme yaptığınız zaman çevredeki sesleri neredeyse hiç duymuyorsunuz.

Yeni nesil sürücüye sahip olan ürün böylece gayet net ve dengeli bir deneyim sunuyor. Bass konusunda da tatminkar olan ürün orta, yüksek ve düşük frekansları net olarak ayırt edebiliyor ve oyuncu kulaklığı olmasına karşın nötr bir ses karakteristiği sunuyor.

Arctis Nova 1 Nasıldır? Alınır Mı?

Yeni ses sürücüleri, mikrofonun kolayca gizlenebilmesi, gürültü engelleme özelliği, çıkarılabilir kafa bandı gibi özelikleri bulunmasının yanı sıra iyi ses kalitesi ve uygun fiyata kaliteli sürücüler sunmasıyla da tercih edilebilecek bir üründür.

BİR YORUM BIRAK

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu giriniz!
İsminizi giriniz

Yorum önce onaylanacaktır.