Telefon Haberleri
Trend

Mobil Uygulama Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza girmiş olan cep telefonlarını daha profesyonel hale getiren şey aslında kullandığımız uygulamalardır. Uygulama bir firmanın hizmetini sunabileceği ve destek olabileceği özel bir yazılım olabiliyorken bazen de eğlence amacıyla hazırlanmış olan yazılımlar olarak karşımıza çıkıyor.

Bir uygulamanın amacı ne olursa olsun öncelikli olarak düzgün çalışması ve kullanıcısının beklentilerini karşılaması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle uygulama yaptırmak veya geliştirmek isteniyorsa bunu en profesyonel şekilde yapmak gerekir.

Akıllı cihazların yaygın olarak kullanılıyor olması insanlara konfor sağlarken işletmelerinde bu konforu müşterilerine en iyi ve en hızlı şekilde sunmaları gerekiyor. Şu an baktığımızda uygulamalar özellikle tam destek konusunda profesyonel çözüm ürettiğini düşündüğümüzde işiniz ne olursa olsun ve ne kadar küçük olursa olsun daha iyi kazanmak ve daha profesyonel olmak için her işletmenin sahip olması gerekiyor.

Bu makalemizde mobil uygulama yaptırmak istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum diyenler için bilgiler verelim istedik.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama yapılırken ya da yapılmak istenirken bazı adımları takip etmeniz gerekiyor. Uygulamaya karar verdiğinizde düşündüğünüz ve hayal ettiğiniz konuyu hayata geçirebilmeniz için planlama yapmanız gerekiyor. Önceliğiniz uygulamanın prototipini hazırlamak ve beğendiğiniz takdirde tasarım aşamasına geçmek olmalı. Genelde uygulamalar sürekli güncellenebilir ve geliştirilebilir olduğundan uygulamanıza daha sonrada eklemeler yapabiliyor olmaya dikkat etmelisiniz. Ürün piyasaya sunulmadan önce mutlaka denenmelidir. Açıkları ya da eksikliklerini görmek deneme aşamasında mümkün olacaktır. Deneme aşaması tamamlandıktan sonra artık ister android market ister İOS market isterseniz APP olarak piyasaya sürebilirsiniz.

Mobil Uygulama Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?
Mobil Uygulama Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Mobil Uygulama İçin Alınması Gereken Eğitim

Mobil uygulama yapabilmek kolay değildir. Bunun için bazı bilgilere hakim olmanız gerekiyor. Bilmeden ya da bilgisayardan anlıyorum diyerek bir uygulama geliştirmeniz söz konusu olamayacaktır. İnternette bu konuyla ilgili olan birçok platformun olduğunu söyleyebiliriz. Bu platformlarda fikir alışverişleri yaparak ihtiyacınız olan bilgiyi alabilme imkanına sahipsiniz.

Uygulama hazırlamak için hangi yazılıma ihtiyacınız olacağını bulmanız gerekiyor. İndirdiğiniz yazılımdaki yazılım dilini öğrenmeniz gerekiyor. Programa göre ara yüz eğitimi almalısınız. E ticaret sitelerine baktığımızda genellikle basit arayüzler tercih edilir. Amaç insanların uygulamaya gelerek alışverişini yapıp gitmesini sağlamaktır. Bu nedenle basit olan arayüzler her zaman daha iyi olacaktır.

Mobil Uygulamada Kullanılan Platformlar

  • Mobil uygulama yapabileceğiniz platformlar arasında GameSalad bulunuyor. Ücretsiz versiyonu olan bu yazılım sayesinde oyun yaparak para kazanabilirsiniz. Bu yazılımda sürükle bırak özelliği olduğundan kullanması kolaydır.
  • MobiRoller Türkiye’de üretilmiş ancak dünyanın kullandığı bir platformdur. Uygulama yapmak isteyenlere kolaylık sağlayan bu platformda çok fazla teknik bilginizin olmasına gerek yoktur.
  • Ücretli bir platform olan Good Barber, İOS ve Android uygulaması yapılabilmesini sağlar.
  • Mobile Roadie platformu ücretsiz kullanılabilen bir uygulamadır

Uygulama Yaptıktan Sonra Neler Yapılmalı?

Uygulama tamamlandıktan sonra piyasaya çıkarılması için artık herşey tamamlanmış demektir. Ancak işin zor olan kısmı da bu noktada başlar. Çünkü uygulamanızı piyasaya sürebilmeniz için süreci biliyor olmanız gerekir. Bu konuda profesyonel destek alabileceğiniz firmalar olduğunun altını çizebiliriz. Çünkü olası bir hata veya sorun durumunda uygulamaya hemen müdahale edilmesi gerekir.

Yapılan Uygulamayı Pazarlamak

Uygulamaların amacı kullanıcıya sunulmak dolayısıyla uygulamanızın da kullanıcılarınıza en hızlı şekilde ulaştırılması ve potansiyel müşterilerinize erişmesi gerekir. Bunun için reklamları kullanabilirsiniz. Reklamlar en hızlı pazarlama aracı olacaktır. Doğru bir reklam çalışmasıyla kısa sürede uygulamanızı herkese tanıtabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu