Sistem Önerileri

Rx 460 mı GTX 1050 mi hangisini alayım? – Kararsız kalanlara!

Evet biliyoruz bu kartlar artık biraz eskidi ancak unutulmamalıdır ki ülkemizde grafik kartları son derece pahalı ve şu an GTX 1050 veya Rx 460 grafik kartlarından birini ikinci el uygun fiyattan satın almak hiç de kötü bir fikir değil.

Rx 460 mı Gtx 1050 mi? 

AMD tarafından üretilen Rx 460, Rx 400 serisinin önemli fiyat performans grafik kartlarından biridir. Öte yandan Nvidia tarafından son üretilen grafik kartlardan Nvidia Gtx 1050, ek güç gereksinimi duymamasıyla bilinir. İki ürün de yeni mimari giriş segment performans ürünleridir ancak fiyat performans karşılaştırması yapıldığında AMD Rx 460 daha önde gözükmektedir. Ancak, Gtx 1050 , AMD Rx 460’a göre daha yüksek FPS oranları sunmaktadır. Fiyatı biraz daha pahalı olan Gtx 1050 daha performanslıdır. Bu karşılaştırma Türkiye fiyatları göz önüne alınarak yapılmıştır.

Grafik kartlar arasındaki güç farklarını anlamanın en iyi yolu fiyat analizinin ardından sundukları performansları videolu olarak incelemektir. Bu konuda kararsız kullanıcılara yardımcı olacak bir video hazırladık ;

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu