Sistem Önerileri

Laptop 15.6 mı 17.2 Ekran mı Olmalı?

Dizüstü bilgisayar sistemi satın alacaklar için yeni bir rehber yazı hazırladık. Yazımızda Laptop ekranları hususunda 15.6 mı yoksa 17.2 mi tercih edilmesi gerektiği konusuna değiniyoruz..

Laptop ekranları hususunda seçim yaparken kullanıcılar bazen kafa karışıklığı yaşayabiliyorlar. Ekran boyutu olarak genellikle 15.6 inç büyüklüğünde laptoplar yaygın ama bazı kullanıcılar da 17.2 inç büyüklüğünde laptop ekranlarını daha iyi buluyor.

Aslına bakarsanız bir laptop bilgisayarın ekranının 15.6 mı 17.2 mi olması tamamen kullanıcı tercihine bağlı bir durum. Eğer bilgisayarı daha çok masa üzerinde kullanacaksanız, diz üzerinde pek kullanmayı düşünmüyorsanız o halde büyük ve ağır bir laptop almanızda , dolayısıyla 17.2 inç seçimi yapmanızda bir sakınca yok. Büyük kasaların daha konforlu ancak daha ağır olduğunu söyleyebiliriz.

Dolayısıyla tavsiyemiz dizüstü bilgisayarı genellikle evde kullanacaksanız ve çoğu zaman sabit olarak masa üzerinde duracaksa, o bilgisayarla oyun da oynamayı düşünüyorsanız 17.2 ekrana sahip laptop satın alın. Ancak diz üstünde kullanacaksanız ve her yere götüreceksiniz 15.6 inç büyüklüğünde ekran kullanın. Ufak ekranlı laptopu taşıması daha kolay olacaktır.

Büyük ekranlı laptoplar oyun konusunda daha avantajlı olmakta. Dolayısıyla oyuncu bilgisayarı seçecek olanlar 17.2 inç ekranla daha fazla keyif alabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum önce onaylanacaktır.

Başa dön tuşu