Ana sayfa Sistem Önerileri MSI Gaming, Armor ve Gaming X Arasındaki Farklar

MSI Gaming, Armor ve Gaming X Arasındaki Farklar

139
0

Pek çok kullanıcı MSI grafik kartları arasında Gaming, Armor ve Gaming X arasında ne farkların olduğunu merak ediyor. Bu konuya bir açıklık getirelim.

Gaming ve Gaming X ibarelerinin ikisi de isimlerinden de anlaşılabileceği üzere oyucu ekipmanlarını işaret ediyor. Dolayısıyla MSI markasının MSI Gaming ve Gaming X isimleriyle duyurduğu ürünlerin oyunculara özel ekipmanlar olduğunu söyleyebiliriz. İkisi arasında da biraz performans farkı var.

Gaming X modelleri Gaming modellerine nazaran fabrika çıkışlı olarak biraz daha overclock edilmiş modeller. Örneğin Gaming modelinden bir grafik kartının max çekirdek hızı daha düşükken Gaming X modelindeki fabrika çıkışlı hız daha yüksektir ve Gaming X çoğu zaman overclock için biraz daha elverişlidir. Bazı kaynaklar Gaming ile Gaming X arasında silikon kalite farkının da olduğunu iddia etmektedir.

Gaming ve Gaming X arasındaki grafik kartlarındaki FPS farklılıkları genellikle birkaç FPS’ten daha fazla olmaz. Dolayısıyla kullanıcıların Gaming veya Gaming X modellerinden birini tercih etmeden önce dikkat etmesi gereken nokta fiyat performans açısından hangisinin daha iyi olduğudur. Gaming ile Gaming X arasında çok çok az bir fiyat farkı bulunmadıkça tercihinizin Gaming modelinden yana olmasında bir sakınca yok.

BİR YORUM BIRAK

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu giriniz!
İsminizi giriniz

Yorum önce onaylanacaktır.