Telefon Sistemleri

WhatsApp Telefon Tarihinin Yanlış Olmasının Nedeni ve Çözümü

Telefonunuzun tarih ve saat ayarı oldukça önemli olup, WhatsApp tarih ve saat sorunu çözülmesi gereken problemlerden biri olarak öne çıkar. Peki bu sorunu giderebilmek için ne yapılmalı? WhatsApp tarih yanlış hatasını gidermek adına uygulanabilecek yöntemler vardır.

Günümüzde insanlar meslektaşları, akrabaları ve arkadaşlarıyla iletişime geçebilmek için daha çok WhatsApp uygulamasını kullanmaktadır. En çok kullanılan mesajlaşma yazılımlarından biri konumunda olan WhatsApp platformu giderek daha fazla insan tarafından kullanılıyor. WhatsApp telefonunuzun tarih zaman ayarlarının yanlış olması sorunu, Android veya iPhone WhatsApp tarih ve saat yanlış hatası yaygın olarak görülebilmekte olup, WhatsApp tarih zaman ayarı yanlış hatasının çözümü için uygulanabilecek yöntemler yer alıyor.

WhatsApp telefon tarihi yanlış uyarısı telefonlarda meydana geliyor ise bunun birinci nedeni telefonun eski bir WhatsApp sürümü kullanmasıdır. Bu nedenle aşağıdaki adımları takip ederek uyarının giderilmesini mümkün kılabilirsiniz.

WhatsApp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Giderme

  • 1.Adım: PlayStore veya AppStore uygulamasını açınız.
  • 2. Adım: Arama bölümüne WhatsApp yazınız.
  • 3. Adım: Çıkan sonuçta WhatsApp logosunun altında Güncelle veya Yükle butonu yer almakta olup onun üzerine dokununuz ve ardından WhatsApp’ı açınız.

Eğer bu yöntemi uygulamanıza rağmen başarısız olduysanız veya WhatsApp’ın zaten en güncel sürümünü kullanıyor iseniz o halde cihazınızın Ayarlar bölümüne giriniz. Tarih ve Saat seçeneğine gidip Otomatik Zaman Dilimi işareti tikli ise kaldırınız. Ardından manuel olarak doğru saati girmek adına bulunduğunuz ülkeyi işaretleyiniz. Bu çözüm yöntemleri ile WhatsApp tarih sorunu muhtemelen çözülecektir ancak problem hala giderilmemiş durumda ise o halde WhatsApp uygulamasını tümden cihazınızdan kaldırıp ardından cihazınızı yeniden başlatın  ve uygulamayı tekrar yükleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu