Telefon Sistemleri
Trend

Telefonum Arama Yapmıyor?

Aşağıda bahsetmiş olduğumuz çözüm yolları doğrultusunda halen cep telefonum arama yapmıyor diyorsanız en yakın tamirciyle iletişime geçmenizde fayda vardır.

Telefonum arama yapmıyor, nedeni nedir? Bilmiyorum diyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum. Ya da sık cep telefonu kullanıcısı olarak ileride böyle bir durum yaşama ihtimaliniz durumunda yazacaklarımızı göz önünde bulundurmalısınız.

Cep Telefonunun Arama Yapmama Nedeni Nedir?

Hepimiz artık günlük ihtiyaçlardan dolayı cep telefonu kullanıyoruz. İletişimde en güçlü araçlarda olan cep telefonlarımız bir iş yaparken, acil görüşmelerimiz ya da herhangi bir keyif verici sohbet için önemli bir ihtiyaç konumunda. Ancak bu güçlü aracın arama yapmıyor olması demek tüm bu iletişim gücümüzü kaybetmemize neden olur. Dolayısıyla birilerine ulaşamamak ya da ulaşılır olamamak büyük bir sorun diyebiliriz.

Peki cep telefonum arama yapmıyor? Sorusu neden kaynaklanıyor. Yani cep telefonunuzun teknik bir hatası mı yoksa cep telefonu operatörünüzün bulunduğunuz yerde çekmiyor olması mı?

Eğer siz de bu şekilde bir sorunla karşılaşmışsanız o zaman neler yapabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmanız çok önemli.

Cep Telefonu Arama Yapmamasının Nedenleri Nelerdir?

Cep telefonu arama yapmıyor? Sorusunun farklı nedenleri olabilir. Bu farklı sorunlar ise aşağıda sıraladığımız şekilde ortaya çıkar.

Cep telefonu hattınızı tam olarak yerine takamamış olabilirsiniz. Bazen kartınızı çıkardığınızda yerine tekrar takarken tam olarak oturmaya biliyor. Eğer bu şekilde bir işlem yapmışsanız tekrardan kartınızı kontrol etmelisiniz.

Cep telefonumuz farklı özelliklere sahip olabilir, ancak standart modlar arasında uçuş modu da vardır. Eğer cep telefonunuzun uçak modu açık ise bu durumda cihazınızla arama alamaz ya da yapamazsınız.

Sorun sizin telefonunuz ya da sizin hatanızdan kaynaklanmıyor olabilir. Cep telefonu operatörünüzden kaynaklı bir sorundan dolayı arama yapamıyor olabilirsiniz.

Telefonunuzun imei kodu klonlanmış olabilir. Her cep telefonunun imei numarası vardır ve bu sayede cep telefonunun kimliği belli olmuş olur. Bunu anlayabilmeniz için ise *#06# “ tuşlarına basmanız yeterli olacaktır. Ekrana imei numaranız gelecektir.

Telefonunuzun faturasını ödemediyseniz bu durumda operatörünüz hattınızı kullanıma kapatacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz maddeler çerçevesinde cep telefonunuz arama yapmıyor olabilir. Ancak sorun bunların dışında da cihazın işletim sisteminden kaynaklanıyor olabilir.

Telefonum Arama Yapmıyor?
Telefonum Arama Yapmıyor?

iPhone Arama Yapmıyor?

Cep telefonları daha güvenli ve fonksiyonel hale gelmek için sürekli olarak kendini güncelliyor. Bu güncellemeler sırasında ise bazı telefonlarda bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Eğer iPhone kullanıyorsanız ve cihazınız güncelleme almışsa sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Cihazınızı uçak modunda aç kapa yapabilirsiniz. Bazı durumda normal kapatıp açmak yerine bu şekilde bir yöntem daha etkili olabiliyor.

iPhone cep telefonlarında rahatsız etmeyin tuşu vardır. Bu tuşu aktif hale getirdiğinizde insanlar sizi arasa da ulaşamayacaklardır.

Telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Bu sayede kendini toparlamış olacaktır.

Bulunduğunuz yerde operatörünüzün baz istasyonu desteği olmayabilir. Dolayısıyla bu durumda cihazınız sürekli ulaşılabilir konumda olmayabilir.

Ağ ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bu telefonunuzun güvenliğini ve ayarlarını destekleyecektir.

Ayarlar > Genel > Aktar veya Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz çözüm yolları doğrultusunda halen cep telefonum arama yapmıyor diyorsanız en yakın tamirciyle iletişime geçmenizde fayda vardır. Çünkü sorun sizin aç kapa yaparak çözebileceğinizden çok daha büyük olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu