Telefon Haberleri
Trend

iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 15 pro max serisi, 2023 yılında satışa çıkarılması planlanıyor. Biz de buradan yola çıkarak modelin özelliklerine geniş bir şekilde bakalım istedik.

iPhone cep telefonları herkesin gönlüne taht kurmuş cihazlar arasında yer alıyor. Her yıl yeni çıkan bir modelle piyasaları hareketlendiren Apple, en son iPhone 15 Pro max ve iPhone 15 Ultra modelini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

iPhone cep telefonlarının henüz 14 modeli gündemden düşmeden iPhone 15 modelinin konuşulmaya ve tanıtılmaya başlamış olması ise modelin hem tasarım hem de özellik açısından nasıl olduğunun merak edilmesine neden oluyor. iPhone 15 pro max serisi, 2023 yılında satışa çıkaracaktır. Biz de buradan yola çıkarak modelin özelliklerine geniş bir şekilde bakalım istedik.

iPhone 15 modeli fiyatı kadar keskin çizimleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle iPhone 15 pro max serisi, cihazın amiral gemisi olarak gösteriyor. Bu da rakipleri olan Samsung ve Xiami telefonlarını geride bırakacağını düşündürüyor. Gerçekte düşünülen gibi olur mu bilmiyoruz ama iPhone 15 yeni modelinin kasasında da önemli değişimler olmuş durumda.

iPhone 15 kendi özelliğinin yanı sıra aynı zamanda Nintendo ile işbirliği de yapıyor. Bu da onu adeta bir oyun konsolu haline getiriyor. Appstora’dan indirilebilen oyunların hepsi Nintendo oyunlarının ve mobil konsollara bağlanabiliyor olması ise cep telefonuna başka bir özellik katacak gibi duruyor.

iPhone 15 standart olarak 128 GB hafıza ile piyasaya sunulacak. Diğer boyutlarında ise 256 ve 512 gibi iki farklı model bulunuyor. iPhone 15 pro max model 256 GB hafızaya sahip olacak. İsteğe bağlı olarak artırılabilir hafıza imkanı bulunmayan iPhone 15 pro max, 512 GB ve 1TB olmak üzere 3 farklı modele sahip.

Apple’den yeni bir resmi açıklama olmasa da Nintendo ile yapmış olduğu işbirliği bize yeni bir İOS sürümünün de geleceğini düşündürüyor.

iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Ultra
iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Ultra

iPhone Pro Max Renkleri Nelerdir?

1) Beyaz -White

2) Okyanus Mavisi – Ocean Blue

3) Yeşil -Jungle Green

4)Kırmızı – Red

5) Pembe- Pink

6) Altın – Gold

7) Standart Gri – Grey

iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Ultra
iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Ultra

iPhone 15 Pro Max Kutusundan Neler Çıkıyor?

– 3.1A hızlı şarj kiti

iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Ultra
iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Ultra

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra Fiyatları

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 ultra hakkındaki fiyatlarda yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Sosyal medyadaki bir sızıntıya göre iPhone 15 pro ve iPhone 15 ultra 2023 yılında çok yüksek fiyatlara satılacak.

Önceki raporlar, iPhone 15 ve 15 Plus’ın muhtemelen iPhone 14 modellerinden biraz daha ucuza sunulacağını, ancak Pro ve Ultra fiyatlarının artacağını gösteriyordu. Apple’ın, özellikle pahalı modellerine yeni özellikler eklemesiyle birlikte, iPhone serisindeki fiyatlarda boşluk yaratmak istediği söyleniyor.

Aşağıda iPhone 15 modelinin fiyatı belirtilmiştir. Bu fiyata baktığımızda iPhone 14’ten daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedenine baktığımızda ise Apple’nin fiyatlar arasında boşluk oluşturmak istemesinden kaynaklanıyor.

iPhone 15 Pro Max kaç para : iPhone 15 fiyatları 49.000TL.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra Özellikleri

  • Hem Dynamic Island’a hem de iPhone 14 Pro ve Pro Max’te bulunan 48 Megapiksel kamera
  • iPhone 15 Pro ve 15 Ultra yeni bir Apple çipi kullanacak.
  • Apple’ın 3nm mimarisi üzerine üretilen A17 Bionic’ten gücünü alacak.
  • Batarya performansıyla dikkat çekecek.
  • Titanyum kasaya sahip

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu