Oyun Evreni

Historical Game Nedir? Historical Game Hakkında Bilgiler

Historical Game Nedir? Historical Game Hakkında Bilgiler

Historical game bir oyun terimidir. Oyunların teması ile ilgili bir ifade olup genellikle ülkelerin medeniyetlerinin araştırılıp o şekilde oyuna aktarılması ile ilişkilidir. Yani bilim kurgu öğesi, gerçekten uzak bilgiler yerine bir medeniyeti olduğu gibi ele alıp oyuna geçirir. Buna o medeniyetin eşyası, savaş tarzı, kültürü, giyim kuşamı, besin alışkanlıkları, çevresel faktörlerinin ele alınması ve bunların oyuna yansıtılması örnek gösterilebilir. Bu tarz yapımlar haliyle çok yoğun bir emek verilerek ortaya çıkarılır. Aynı zamanda genellikle oyunun hikayeleri de bu değerler üzerine ele alınıp işlenir.

Günümüzde historical game olarak nitelendirilebilecek pek çok oyun vardır. Özellikle Asya ülkelerinde historical game temasına sahip pek çok oyun üretilir.

Popüler Historical Game Oyunları Listesi

  • Assassin’s Creed

Günümüzün en popüler oyun serilerindendir. Her oyununda bir medeniyeti işleyen yapımcısı, historical game için en güçlü örneklerden Assassin’s Creed’i bizlerle buluşturmuştur. AC serisinde medeniyetlerin kültürleri, giyiniş tarzları, halkları, bina tipleri, yaşantıları ve hatta oyun içindeki kişiler bile gerçek hayattan geçirilmiştir. AC serisinde Assassin’s Creed Unity oyununda kendinizi Paris’te, Assassin’s Creed Revelations oyununda ise İstanbul’da bulabilirsiniz.

  • The Civilization

Bu seride de historical game teması hakimdir. Kaliteli strateji oyunu serilerindendir.

  • Age of Empires

Dünyanın en popüler historical game oyunlarındandır. Ülkemizde de yakından tanınan oyun serilerinden biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu