Ana Sayfa Oyun Evreni Hala Oynanan Eski Video Oyunları

Hala Oynanan Eski Video Oyunları

110
0

Bazı video oyunları eski olmasına rağmen sahip olduğu ögeler ile hala oynanmayı sürdürmektedir. Peki söz konusu oyunlar hangileridir? Yeni yazımızda detaylarıyla değindik. İşte eski olup hala oynanan video oyunları…

Günümüzde eski olmasına rağmen halen oynanmakta olan video oyunları bulunmaktadır. Bunlardan başlıcalarına maddeler halinde yer veriyoruz:

GTA Vice City ve San Andreas

Bu iki oyun da GTA tarihinin en sevilen oyunları olarak kabul ediliyor. GTA Vice City isimli video oyunu, GTA San Andreas yapımından önce çıkmış ve oyuncuların oldukça beğendiği bir yapım olmuştu. Sonrasında çıkan San Andreas ise sahip olduğu devasa harita ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve oyuncuların sevgilisi konumuna gelmişti. Vice City ve San Andreas oyunlarının ikisi de bir dönemin efsanevi oyunlarından olup günümüzde oyuncular hala nostalji yaşamak için bu oyunları açıp oynamaktadır. Aslında bu oyunlardan sonra çıkan GTA IV ve GTA V oyunlarını da bu kefeye koyabiliriz çünkü söz konusu iki oyunun da aslında çıkışının üzerinden epey zaman geçmiş durumda. Yine de GTA Vice City ve San Andreas yapımları daha eski olduğundan listede yer vermeyi daha doğru bulduk.

CS 1.6

Counter Strike serisinin en fazla tutulan oyunu olarak kabul edilen Counter Strike 1.6 , bir dönem internet kafelerin vazgeçilmeziydi ve günümüzde bile hala oynanan bir oyun olarak öne çıkmaktadır. Terörist ve anti terörist olarak iki grubun olduğu oyunda teröristler kurdukları bombayı patlatmaya çalışmakta, anti teröristler ise bombayı imha etmek için uğraş vermektedir. Çoklu olarak oynaması daha keyifli olan bu video oyununda aynı zamanda rehine kurtarma gibi görevler de bulunmaktadır.

Metin2

Oyuncuların bir dönem internet kafelerde uzun saatler geçirmesine neden olan Metin 2 video oyununda günümüzde hala Metin 2 serverlarının reklamları yapılıyor ve pek çok oyuncu Metin 2 serverları ile buluşuyor. Eskiden hemen hemen her oyuncunun konuştuğu bir oyun olan Metin 2, günümüzde eskisi kadar popüler olmasada hala beğeniyle takip edilen ve oynanan oyunlardan biri konumundadır.

Mafia 1

Mafia serisinin ilk iki oyunu, üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen halen sevilen ve oynanan oyunlardır. Özellikle Mafia 1 video oyunu çok eski mekaniklere ve grafiklere sahip olmasına rağmen sırf hikayesi için bile oynayan pek çok oyuncu bulunuyor. Yapımcı ekip de bunun farkında olacak ki geçtiğimiz yıllarda oyunları ele alan grafik paketlerini yayınlamış ve yenilenmiş oyun versiyonlarını oyunculara sunmuştu.

Call of Duty 2

Call of Duty serisinin büyük bir seri haline gelmesini sağlayan en önemli figür Call of Duty 2 video oyunudur. Söz konusu oyun döneminin en iyi mekaniklerine ve grafiklerine sahip yapımlardan biri idi ve serinin duyulmasını ve yeni oyunların da piyasaya sürülmesini sağladı. Günümüzde hala oyuncuların severek oynadığı oyunlar arasında yer almaktadır.

NFS Underground 2

Need for Speed serisinin gelmiş geçmiş en çok sevilen oyunu olarak lanse edilen Need for Speed Underground 2 video oyunu, muhteşem sokak yarışları ile oyuncuların iştahını kabartmış olan bir video oyunuydu. Bunun yanında yapım döneminde dikkat çeken grafiklere sahipti ve müzikleri ile de oyuncuları havaya sokabilen bir yapımdı.

BİR YORUM BIRAK

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu giriniz!
İsminizi giriniz

Yorum önce onaylanacaktır.