Oyun Evreni

Call of Duty Finest Hour PC Sürümü Var Mı?

Call of Duty Finest Hour PC’ye Çıktı Mı?

Meşhur oyun serilerinden Call of Duty için bu zamana kadar pek çok oyun piyasaya sürüldü. Bu oyunların ilki Call of Duty olup 2003 yılında çıktı. Ardından Call of Duty oyunu için ek içerikler sunuldu. Sonra da Call of Duty Finest Hour isimli oyun konsollar için çıkışını gerçekleştirdi.

Seriyi en baştan oynamak isteyen bir oyuncu, Call of Duty oyununu oynamasının ardından ek içeriği de oynadıktan sonra Call of Duty Finest Hour isimli sürümü de oynamak isteyecektir. Ancak Call of Duty Finest Hour sürümünü bilgisayar üzerinden oynamak mümkün değildir çünkü oyun PC platformu için piyasaya sürülmeyip, çıktığı dönemde sadece konsollara özel olarak kalmıştır. Bu nedenle oyuncuların tepkisini çekmiştir.

Call of Duty Finest Hour PC Sürümü Bulunmamaktadır

Call of Duty: Finest Hour yapımı Xbox, GameCube ve PlayStation 2 için çıkmıştır. PC sürümü bulunmamaktadır. Call of Duty’nin ilk konsol oyunu olarak lanse edebiliriz.
Orijinal Call of Duty’ye dayanmasına rağmen, farklı bir hikayesi var ve ana oyunun bir yan hikayesi olarak hareket etmesi nedeniyle zamanında PC oyuncularının da oynamak istediği bir oyundur çünkü daha farklı görevler de vardır. Müttefik seferinin her iki tarafındaki (ABD, İngiliz ve Sovyet) askerlerin bakış açısından gerçek olaylara dayanan altı iç içe hikaye ve savaş içerir. Oyunun müziği, daha önce orijinal Call of Duty ve Medal of Honor serisinde çalışmış olan Michael Giacchino tarafından bestelenmiştir.

Konsolda çoklu oyuncu desteğiyle oynanabilen yapım GamCube üzerinde çevrimiçi çok oyuncu desteği sunamıyordu çünkü GamCube geniş bant veya modem adaptöründen yararlanamamaktaydı.. Xbox’ta, Finest Hour Xbox Live desteğine sahipti ve Xbox’ın Sistem Bağlantısı özelliği ile 32 oyuncuya kadar yerel olarak oynama imkanı vardı.

Finest Hour Sevilmiş Miydi?

Finest Hour PlayStation 2 sürümü Temmuz 2006’ya kadar, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1,2 milyon kopya sattı ve 45 milyon dolar kazandırdı. Yeni nesil, oyunu Ocak 2000 ile Temmuz 2006 arasında PlayStation 2, Xbox veya GameCube için piyasaya sürülen 41. en çok satan oyun olarak derecelendirdi. Oyun genel olarak olumlu eleştiriler almıştır. Yine de pek çok oyuncu bu oyunla ilgili olarak hayal kırıklığı yaşamıştır ve oyun zaman zaman efektleri nedeniyle de eleştirilere maruz kalmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu