Oyun Evreni

Shogun Total War Oynanır Mı?

Shogun Total War Oynanır Mı?

Total War serisine hangi oyunla başlayacağına karar veremeyenler için bir yazı hazırladık. Bu yazımızda Shogun Total War oyununu ele alacağız. Öncelikle bu oyunun Total War serisinin ilk oyunu olduğunu ve 2000 yılında çıktığını belirtelim.

2000 yılında çıkan bir oyunun üzerinden artık 20 yıl geçti ve elbette günümüzdeki oyunların grafik olarak yanına yaklaşabilecek bir yapım değil ancak içerisinde barındırdığı detaylı yapı ile hala günümüzün pek çok oyunundan daha iyi.

Artık oynanıp oynanmayacağı konusu elbette tamamen sizin seçiminiz ancak Japonya bölgesinde geçen 16. yüzyılın tarihsel olaylarını ele alan ve ufak toplulukların birbirleriyle olan kıyasıya mücadelesini gösteren bir yapım ilginizi çekiyorsa o halde mutlaka bakmalısınız. Steam gibi mağazalar üzerinden hala satılan oyun 35 TL fiyat etiketine sahip ve elbette 2000 yılında çıkan oldukça eski bir oyuna göre fiyatının yüksek olduğunu söylememiz lazım.

Oyunun Türkçe yaması yok. Yani İngilizce dilini bilmiyorsanız oynarken çok zorlanabilirsiniz çünkü çok fazla metin bulunuyor ve oyunu özümseyebilmeniz , doğru seçimler yapabilmeniz için dilini anlamanız gerekiyor.  Oyunu korsan olarak edinmenizi de önermeyiz zaten çok eski bir oyun olduğundan güvenilir bir kaynak bulmanız da güç. Yani yabancı dil bilginiz varsa indirim dönemine girdiği zaman özellikle de yılbaşı indirimi sırasında çok uygun fiyattan alabilirsiniz. Serinin ilk oyunu olduğu için bize göre bir efsane ve herkesin kütüphanesinde bulunması gereken kült yapımlardan biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu