Telefon Sistemleri
Trend

Kapalı Bir iPhone Nasıl Bulunur?

iPhone kullanıcısıysanız tüm cep telefonu kullanıcıları gibi telefonunuzu bazen koyduğunuz yerde bulamazsınız. Hatta cihazınız kapalıysa o zaman işler biraz daha karmaşık bir hal almaya başlayacaktır. Eğer bu makalemizi okuyorsanız muhtemelen kapalı bir iPhone sahipsiniz ve cep telefonunuza ulaşamıyorsunuz. Sizi daha fazla meraklandırmadan bizde kapalı bir iPhone nasıl bulunur? Bu sorunun yanıtını vermeye başlayalım.

Cep telefonları fiyatlarından dolayı giderek daha değerli olmaya başladı. Bunun için bu cihazları kaybetmek hem maddi hem de manevi açıdan sıkıntı verici. Yani bir telefonu kaybetmiş olmak size sadece maddi zarar açmaz. Hatta kaybettiğiniz cihazda işinizle ilgili verileriniz varsa ve şifresi yoksa o zaman işler daha sıkıntılı olacak.

İşte tüm bu sebeplerden dolay kapalı olan cihazınızı bulmak için yollar arıyorsanız telefonunuzu bulabilmenizi farklı yolları var. Bu yolların en başında da iPhone bul özelliği geliyor. Peki, iPhone bul özelliği nedir? Ne İşe yarıyor?

iPhone Bul Özelliği Nedir? Ne İşe Yarar?

iPhone bul yani Find My iPhone olarak bilinen bu özellik sayesinde kaybettiğinizi zannettiğiniz ancak ulaşamadığınız cep telefonunuza kolayca ulaşabiliyorsunuz. Yani kısacası kapalı bir iPhone nasıl bulunur? Sorusunun yanıtı iPhone Bul özelliğinde saklıdır.

Bu özelliği kullanabilmeniz için dikkat etmeniz gereken şey cihazınızda bu özelliğin açık olmasıdır. Bu sayede cihazınız kapalı da olsa 24 saat içerisinde konumunuzu bulabiliyorsunuz. Yani bu özellik Apple kullanıcılarının cihazlarını kapalı olduğunda bile takip etmelerini sağlıyor.

iPhone Bul Özelliği Nasıl Açılır?

iPhone bul özelliğini açabilmek için aşağıdaki yolu izlemeniz yeterli olacaktır. Bu özelliği aktif ettiğinizde cihazınız kapalı olsa da nerede olduğunu öğrenebileceksiniz.

iPhone Kayıp Modu Aktifleştirme

iPhone’da Ayarlar kısmına girerek adınızın bulunduğu seçeneğe tıklayın ve açılan kısımda Bul seçeneğine dokunun.

Sonrasında Apple kimliğinizle oturum açmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra iPhone’umu Bul seçeneğine dokunarak bu özelliği aktifleştirmelisiniz.

Bul özelliğini aktifleştirdikten sonra Bul ağı seçeneğini de aktifleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu seçeneği açtığınızda, cihazınız kapandıktan 24 saat sonrasına kadar Bul özelliğiyle konumunu bulabilirsiniz. Ayrıca, Bul ağı seçeneği cihazınız güç koruma modundayken 5 saat sonrasına kadar konumunu tespit edebilmenizi sağlar.

Aynı kısımda bulunan bir diğer seçenek ise Son Konumu Gönderme seçeneğidir. Bu seçeneği aktifleştirirseniz, iPhone’unuzun bataryası bitmek üzere olduğunda konumu otomatik olarak Apple’a yollanır. Bu sayede, cihazınız kaybolduğunda şarjı bitse bile son konumuna bakılarak konumu tespit edilebilir. Bu seçeneği de yine isteğinize göre aktifleştirebilirsiniz.

Kapalı Bir iPhone Nasıl Bulunur?
Kapalı Bir iPhone Nasıl Bulunur?

Kapalı iPhone Nasıl Bulunur? iPhone Konum Tespiti

Yukarıda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini açık bir şekilde ifade ettiğimizi düşünüyoruz. Şimdi bu özelliği aktif ettikten sonra aşağıdaki adımları izleyerek iPhonenizin nerede olduğunu kolayca bulabilirsiniz.

Find My iPhone ile Cihazınızı Bulun

Cihazınızın nerede olduğunun tespit edilebilmesi için icloud.com/find adresine giriş yaptıktan sonra Apple kimliğinizi kullanarak oturum açıyorsunuz.

Burada Aygıt bul sekmesi içerisinde bulunan Tüm Aygıtlar seçeneğine tıklamanız ve bulmak istediğiniz cihazınızı seçin.

Cihazınızı seçme işleminizi tamamladıktan sonra konumunuz aranmaya başlanacaktır. Sorunsuz bir şekilde bulma işlemi tamamlandığında cihazınızın nerede olduğunu kolayca bulabilrisiniz.

Unutmamanız gereken ise cihazınızı 24 saatlik süre içerisinde bulabileceğinizdir. Bulduğunuzda ise bildir seçeneğine tıklarsanız o zaman e-posta adresinize bildirim alabilirsiniz.

Yukarıda Kapalı Bir iPhone Nasıl Bulunur? Sorusunun yanıtı verilmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu