Telefon Haberleri

Redmi 10X Pro 5G ve Redmi Note 9S için Android 11 güncellemesi çıktı

Xiaomi markası geçtiğimiz hafta Redmi 10X 5G için Android 11 güncellemesine yer vermeye başladı. Şimdi de güncelleme Redmi 10X Pro 5G için de yayında. Ek olarak şirket, Redmi Note 9S için Android 11 güncellemesini de yayınlamaya başladı.

Redmi 10X Pro 5G, 2020’nin ilk yarısında piyasaya sürülen Çin’e özel bir akıllı telefon. Android 10 tabanlı MIUI 11 ile piyasaya sürülmüştü. Cihaz daha sonra MIUI 12’ye güncellendi ve sonunda Android 11’i de almaya başladı.

Redmi 10X Pro 5G için gelen yeni Android 11 güncellemesi, V12.0.2.0.RJLCNXM yapı numarasıyla kendisini göstermekte olup şu an güncelleme kararlı beta aşamasında. Bu test sürecinin sonlanmasından sonra tamamen aktif hale getirilmesi ve tüm birimlere ulaşması beklenmektedir. Ancak telefonun şu an yalnızca Çin pazarında satıldığından güncelleme için başka bir yazılım yapısının da bulunmadığını belirtebiliriz.

Öte yandan, Redmi Note 9S’nin “Global” varyantı için Android 11 güncellemesi, V12.0.2.0.RJWMIXM yapı numarasıyla kendisini göstermekte. Bu yapı aynı zamanda “Kararlı Beta” aşamasında ve bu sebeple sadece bazı kullanıcılarca kullanılabilmekte.

Redmi Note 9S modeli, Redmi Note 9 Pro olarak da bilinir. Ancak bu cihaz, Android 11 güncellemesini 2020’nin sonlarında almıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu