Telefon Haberleri

PUBG Mobile 1 milyardan fazla indirildi

PUBG mobil sürümü 1 milyardan fazla indirme elde etti. Oyun 2018 yılında piyasaya sürülmüştü ve çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı.

Tencent tarafından yapılan duyuruda, popüler nişancı oyunu PUBG Mobile’ın 1 milyar indirme sınırını geçtiği ve sayıların 2018’de ilk piyasaya sürüldüğü andan itibaren toplandığı açıklandı. Tencent ayrıca tüm oyun gelirinin yarısını dış pazardan elde etmeyi hedeflemekte olduklarını da açıkladı. Bir Reuters raporuna göre, bu rakam Çin dışındaki tüm indirmeler için geçerli. Şirketin en son rekoruna göre, Kiloo Games ’Subway Surfers ve King Digital Entertainment’ın Candy Crush Saga da dahil olmak üzere yalnızca diğer iki mobil oyunun arkasında kalmakta olup diğer oyunlara karşı ise üstünlük sağlamış durumda.

Analist Daniel Ahmad ise yaptığı açıklamada; PUBG Mobile’ın 1 milyar indirmeye ulaşmasının temel oyunların, aynı adlı PC IP’sine dayanan bir AAA Battle Royale oyununun mobil alanda aynı istatistiği elde edebileceğini savundu.

PUBG Mobile yapımı, akıllı telefonlar için piyasaya sürülen oyunlar arasında kısa sürede başarı yakalayarak adını duyursada aslında oyun zaten PC platformunda son derece yaygındı ve mobil alanda da adının epey duyulmasının temel nedeni de bu gibi gözüküyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu