Sistem Karşılaştırmaları

GTX 950 vs RX 550 Hangisi Daha İyi ?

RX 550 vs GTX 950 karşılaştırması, günümüzde iki grafik kartı da eskimesine rağmen hala merak edilen bir konu olup, bu iki grafik kartının döneminin popüler oyunlarında nasıl performans gösterdiğine ilişkin daha önce pek çok karşılaştırma yapıldı. Tech Zepp tarafından da bu hususta bir karşılaştırma videosu yayınlanmıştı. Hemen aşağıdan izleyebileceğiniz videoda iki grafik kartının birbirlerine karşı nasıl farklılıklar sergilediğini gözlemleyebilirsiniz.

GTX 950 ile Rx 550 arasındaki en temel farklılık olarak GTX 950 daha eskidir. Rx 550, daha yeni olmasının avantajlarını kullanabilmektedir ve hesaplıdır.

Bu iki grafik kartını da şu an ikinci el piyasasında uygun fiyatlardan bulabilme imkanınız bulunmakta olup, bizim önerimiz bu iki grafik kartından temiz kullanılmış olan ikinci el modeli tercih etmenizdir. RX 550 daha yeni bir grafik kartı olduğundan ikinci el piyasasında tercih edilmesi daha mantıklı olabilir ancak elbette temiz kullanılmış GTX 950 grafik kartını da bir süreliğine işinizi görebilir. Yine de bu iki grafik kartının da yukarıdaki videoda olduğu gibi eski oyunlarda geçerli olduğunu, günümüzdeki AAA sınıfı oyunlarda zayıf kalacaklarını belirtebiliriz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu