Ana Sayfa Sistem Gereksinimleri Laptop Bilgisayarın 90 – 100 Derece Sıcaklığa Ulaşması Normal Değil!

Laptop Bilgisayarın 90 – 100 Derece Sıcaklığa Ulaşması Normal Değil!

945
0

Laptop dizüstü bilgisayarın 100 derece sıcaklığa ulaşması normal midir?

Dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlara nazaran genel itibariyle biraz daha ısınır. Özellikle tam yük altındayken bunu net bir biçimde görebilirsiniz. Elbette bu durumun bazı istisnaları da var ancak istisnalar kaideyi bozmaz.

Bir dizüstü bilgisayarın özellikle oyun sırasında masaüstü bilgisayara nazaran biraz daha yüksek sıcaklıklara ulaşması normal karşılanabilir ancak 100 derece değil elbette. Dizüstü bilgisayarınızda yer alan işlemci ve grafik kartı sıcaklığı oyun esnasında 100 dereceyi buluyorsa önemli bir sorununuz var demektir.

100 derece ısıda çalışan bir bilgisayarı herhangi bir müdahalede bulunmadan kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Özellikle sıcak havalarda bu tarz çok ısınan bir dizüstü bilgisayarı tam yükte kullanmak büyük hasarlara yol açabilir.

Netice itibariyle dizüstü bilgisayarlarda işlemci ve grafik kartı sıcaklığı 90 dereceyi bulmuyorsa normal kabul edilebilir ancak 90 ve üzerindeki dereceler, hele hele 100 derece son derece yüksektir ve anormal bir durumdur.

BİR YORUM BIRAK

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu giriniz!
İsminizi giriniz

Yorum önce onaylanacaktır.