Ana Sayfa Oyun Evreni Travian Roa Nasıl Oynanıyor? Asker aktarma ve birleştirme !

Travian Roa Nasıl Oynanıyor? Asker aktarma ve birleştirme !

980
0

Travian Roa Nasıl Oynanıyor? 

Travian Roa oyun dünyası ile ilgili ayrıntılı bilgiler…

Tarayıcı oyunlarından Travian’ın ekibi, zaman zaman farklı oyun dünyaları sunuyor. Bunlardan birisi de Travian Roa oyun dünyası… Travian Roa oyun dünyasında oyun, normal server mücadelelerinden daha farklı işliyor.

İlk etapta kayıt olduğunuzda size sunulan köy normal oyun dünyası olarak değil de daha farklı bir köy. Köyde tüm hammadde alanları seviye 10… Ancak binalar bulunmuyor. Haliyle deponuz çok kısıtlı olduğu için hammadde üretimi kısa sürede deponuzu taşırıyor. Travian Roa’da aynı zamanda ilk köyünüzde altı adet göçmeniniz bulunuyor. Bu göçmenler ile hemen köy oluşturuyorsunuz. Yani oyunun başında yarım saat içerisinde üç köy sahibi olabiliyorsunuz. Kuracağınız iki köy için kültür puanları da size sunulmuş oluyor. Yalnız köyleri on beş tarlalı yerlere kuramıyorsunuz. Ancak dördünce köyü kuracağınız zaman on beş tarlalı bir alana kurabiliyorsunuz.

Travian Roa oyun dünyası, normal bir oyun dünyasına göre birazcık daha birlik savaşlarını ön plana çıkarıyor. Mesela bu oyunda zafer puanları, tılsımlar yer alıyor. Tılsımları ele geçiren birlikler diğer birliklere göre daha önde oluyorlar. Tılsımlar, normal oyun dünyalarındaki gibi kahraman ile değil, bölgeyi fethederek kazanılıyor. Mesela bir bölgeyi ele geçirmek için o bölgedeki köylerin %50’sinden fazlası sizin birliğinize üye olmalı ki o bölgenin sahip olduğu tılsımdan yararlanabilesiniz.

Her bölgenin kendisine özgü bir tılsımı bulunuyor. Bazı bölgelerde 1/2 tahıl tılsımı, bazılarında casus tılsımı, bazılarında depo tılsımı vs vs… Bunun gibi her bölgedeki değişik tılsımlardan yalnızca o bölgelerde %50 hakimiyet kurabilen birliklerin üyeleri faydalanıyor.

Aynı zamanda bir bölgeyi ele geçirdiğinizde o bölgenin gün içerisinde kazandırdığı zafer puanları da var. Bu zafer puanları bölgeden bölgeye değişiyor. Bazı bölgeler 20, bazı bölgelerse 100 zafer puanı verebiliyor. Bazı bölgeler çok büyük, bazı bölgeler ise çok küçük olabiliyor.

 

TRAVİAN ASKER AKTARMA

Travian Roa oyun dünyasının en büyük özelliklerinden birisi de asker aktarma özelliği… Oyunda asker aktarabiliyorsunuz. Yani size gelen bir desteği bir başkasına veya o an bulunan köyünüzden alıp bir başka köye aktarabiliyorsunuz ki bu da oyun dünyasının en güzel özelliklerinden birisi… Ancak gelen destekleri yalnızca birliğinizdeki üyelere veya kendi köylerinize aktarabilirsiniz. Bu arada gelen desteği aktarabilmeniz için de o desteği birliğinizden bir üye yollamış olmalıdır.

Travian Roa Asker Aktarma Nasıl Yapılır ?

Travian Roa asker aktarmak için askeri üsten gelen asker sayısının üzerine gelin. Geri Gönder yazısının yanında İleri şeklinde bir yazı göreceksiniz. Ona tıklayın ve ardından askerleri aktarmak istediğiniz koordinatı seçin.

 

 

TRAVİAN ASKER BİRLEŞTİRME

Travian Roa oyun dünyalarında askerlerinizi birleştirebiliyorsunuz. Mesela birden fazla köyü olan, saldırı oynayan bir kişi, her köyünden saldırı askeri basıp tek köyünde birleştirerek daha güçlü bir saldırı ordusu elde edebiliyor.

Travian Asker Birleştirme Nasıl Yapılıyor?

Travian Roa asker birleştirmenin nasıl yapılacağına dair ise şunları söyleyelim; Travian Roa asker birleştirmeyi altınla veya hammadde ile yapabilirsiniz. Bunun için bastığınız tüm saldırı askerlerini, askerleri hangi köye bağlı olarak kullanmak istiyorsanız o köye destek olarak yollayın. Ardından destekler ulaşınca desteklerin ulaştığı köyün askeri üsüne girin, askeri üste yolladığınız saldırı askerleri desteğinin üzerine gelin ve Köyle Birleştir yazısına tıklayın. Ardından sizden birleştirme işlemi için hammadde veya altın istenecektir. Altının ve hammaddenin miktarı ne kadar asker birleştireceiğinize göre değişkenlik gösteriyor.

Daha fazla merak ettiğiniz şey varsa aşağıdaki yorum alanından sorabilirsiniz.

BİR YORUM BIRAK

Söz sizde ! Bu kısımda teşekkür edebilir veya yardım isteyebilirsiniz.

Lütfen yorumunuzu giriniz!
İsminizi giriniz

Yorum önce onaylanacaktır.