Kripto Paralar

NEAR Alınır Mı? Nasıldır? NEAR Hakkında Bilgiler

Kripto para takipçileri NEAR coine merak sarmış durumda olup NEAR alınır mı? , NEAR nasıldır? gibi soruların cevaplarını merak etmetkedir.  NEAR Protocol’ü nereden satın alacağınızı bilmek istiyorsanız, NEAR Protocol hisse senedi alım satımı için en iyi kripto para borsaları şu anda Binance, OKX, CoinTiger, Bybit ve DigiFinex’tir.

NEAR protocol hakkında bunlara dikkat !

NEAR Protocol, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi işlem platformu olarak tasarlanmış ve düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi rakip blok zincirlerini tıkayan bazı sınırlamaları ortadan kaldıran bir katman blok zinciridir. Bu, DApp’ler için ideal ortamı sağlar ve geliştirici ve kullanıcı dostu bir platform oluşturur. Örneğin, NEAR, Ethereum’da yaygın olan kriptografik cüzdan adreslerinden farklı olarak, insan tarafından okunabilen hesap adlarını kullanır. NEAR ayrıca ölçeklendirme sorunlarına benzersiz çözümler sunar ve “Doomslug” adlı kendi fikir birliği mekanizmasına sahiptir. NEAR Protokolü, ilk kodu güncelleyen ve ekosistem için güncellemeler yayınlayan NEAR Collective topluluğu tarafından oluşturuluyor. Açıklanan hedefi, “para veya kimlik gibi yüksek değerli varlıkları yönetmek için yeterince güvenli ve onları sıradan insanlar için yararlı kılacak kadar performanslı” bir platform oluşturmaktır.

NEAR, işlem hacmini büyük ölçüde artırmak için Nightshade teknolojisini kullanır. Nightshade, bireysel doğrulayıcı setlerinin birden fazla parçalanmış zincirde paralel olarak işlemleri gerçekleştirerek blok zincirinin genel kapasitesini iyileştirdiği bir parçalama çeşididir. “Normal” parçalamanın aksine, Nightshade’deki parçalar “parçalar” adı verilen bir sonraki bloğun bir kısmını oluşturur. Bunu yaparken, NEAR Protocol, işlem ücretlerini neredeyse sıfırda tutarken, bir saniyelik blok kadans sayesinde saniyede 100.000’e kadar işlem gerçekleştirebilir ve neredeyse anında işlem kesinliği elde edebilir.

NEAR Kurucusu Kimdir?

NEAR Protocol, Wall Street’te deneyimli bir girişimci ve Viking Education’ın kurucusu Erik Trautman tarafından kuruldu. Kurucu ortakları, üç yılı Google’da olmak üzere on yıldan fazla sektör deneyimine sahip olan Illia Polosukhin ve Microsoft’ta çalışan ve mühendislik direktörü olduğu memSQL’e katılan bilgisayar bilimcisi Alexander Skidanov’du. NEAR Protocol, birkaç International Collegiate Programming Contest (ICPC) altın madalya sahibi ve kazananını içeren deneyimli geliştiricilerden oluşan geniş bir ekibe sahip. NEAR Protocol, ana ağını 22 Nisan 2020’de, oluşum sırasında oluşturulan 1 milyar NEAR token ile başlatmıştır.

NEAR Ağı Güvenlik Konusunda Nasıldır?

NEAR, Doomslug adlı hisse kanıtı konsensüs mekanizmasının bir varyasyonunu kullanır. Doomslug, bir bloğun ilk iletişim turunu alır almaz sonlandırıldığı kabul edilen iki konsensüs turuna dayanır. Bu, doğrulayıcıların doğrudan paylarına göre rekabet etmek yerine sırayla blok üretmesini sağlayarak neredeyse anında kesinlik sağlar. NEAR Vakfı, protokol bakımına, ekosistem finansmanına ve protokolün yönetimine rehberlik etmeye adanmış, İsviçre merkezli, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Protokol ayrıca Ethereum’a bir köprü kurarak kullanıcıların ERC-20 belirteçlerini Ethereum blok zincirinden NEAR’a aktarmasına olanak tanımasıyla da dikkat çekmektedir.

NEAR Alınır Mı?

NEAR son günlerde çok konuşulmaya başlanan bir kripto para birimi oldu. Bu da onu dikkat çeken kripto paralardan biri haline getirsede şu an için elbette hakkında kesin konuşabilmek mümkün değil. Piyasadaki genel beklenti NEAR ağının hızlı bir şekilde gelişmesi, NEAR kripto parasının hızlıca gelişim gösterer yeni SOL olması yönünde ancak bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek.  Bu içerik bilgilendirme mahiyetinde olup yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu