Oyun Evreni

Uplay Nedir? Uplay Oyun Aktifleştirme Nasıl Yapılır? Ubisoft Connect

Uplay Nedir ve Uplay (Ubisoft Connect) oyun aktifleştirme nasıl yapılır, video oyunlarının satın alınıp cihaza indirilebildiği, güncellemelerin daha rahat alınmasını sağlayan bir online platformdur. İnternet bağlantısı olan cihazlarda etkin biçimde çalışır. Ubisoft tarafından geliştirilmiş olup özellikle Assassin’s Creed serisi oyunlar bu platform üzerinden oynanmaktadır. bir Windows bilgisayarda Ubisoft oyunları oynamak için gereklidir. Bu platformlarda gerekli olmamasına rağmen, PlayStation, Xbox, Wii U, IOS ve Android de UPLAY’a erişebilir.

Ubisoft Connect yani Uplay üzerinden oyun satın alabilir ve tüm oyun sürecinizin oyun profilinizde görüntüleyebileceğiniz tüm oyun işleminizi de indirebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaş eklemek ve onlarla herhangi bir UPLAY oyun sohbetinde onlarla bağlantı kurmak ve onlarla çok oyunculu oyunlar oynamak için kullanılır.

Uplay  ( Ubisoft Connect ) Oyun Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

Uygulamayı ilk olarak internet sitesinden indirmek gerekiyor. Installer indirdikten sonra kurulumunu yapın ve çalıştırın. Çalıştırdığınızda giriş sayfasına yönleneceksiniz. Üyeliğiniz var ise giriş yapın. Üyeliğiniz bulunmuyor ise de yeni bir kullanıcı kaydı yapıp o şekilde giriş yapmayı deneyin.

Uplay ana ekranına girdikten sonra sol üst köşede yer alan üç yatay çizgi simgesine bir kez tıklayıp açılan kısımdan Activate a Key yazısına girin ve karşınıza çıkan kutucuğa size verilen oyun kodunu yapıştırarak onaylayın. Oyun bu şekilde kütüphanenizde yer alacak ve ömür boyunca sizin olacak. İstediğiniz zaman indirme işlemini başlatıp oynayabileceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu