Oyun Evreni

Travian Yeni Köy Nasıl Kurulur

Travian Yeni Köy Nasıl Kurulur

Travian oyununda ikinci köy nasıl kuruluyor ? Travian yeni köy kurma taktikleri…

Travian’da yeni köy kurmak için önemli olan iki şey vardır ; Kültür puanınızın yeni köy kurabilmek için yeterli olması ve aynı zamanda üç adet göçmeninizin köyünüzde hazır olarak bulunuyor olması. Yeni köy kurmak için ilk olarak saray veya köşk inşa edilmelidir. Saray veyahut köşk inşası tamamlandıktan sonra yapının en az 10.seviyeye getirilmesi gerekmektedir. 10.seviyeye getirildikten sonra eğit sekmesine tıklayarak gerekli alana yönlenilebilir. Göçmen masrafları bir hayli fazla olup halk türüne göre değişkenlik gösterebilir. Ancak genel kaide olarak her hammadde türünden oldukça fazla gerektiği söylenebilir. Üç adet göçmen oluşturduktan sonra eğit sekmesindeki göçmen oluşturma eylemleri kapanacaktır.

Üç göçmen hazır olduğunda haritaya tıklayarak terk edilmiş bölgelerden birinin üzerine tıklayın. Açılan bölümde asker gönder yazısının hemen altında yeni köy kur yazısı gözükecektir. O yazıya tıklayarak ve Tamam butonunu işaretleyerek yeni köy kurma adımı tamamlanabilir. Eğer kültür puanınız yeterli değilse o bölümde karşınıza uyarı çıkacaktır ve yeni köy kurulumunuz onaylanmayacaktır. Kültür puanınız için küçük festivaller ve büyük festivaller düzenlemeniz gerektiğini de unutmayınız. Esasen kültür puanları kendiliğinden de yükselirler ancak bu baya zaman alabilir. Köşk veya saray yapınızdan kültür puanı sekmesinden kültür puanınızın ne durumda olduğunu gözlemleyebilir, ona göre festival düzenlemeye gerek olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Öte yandan kültür puanı haricinde birde yeni köy kurulumu için mevcut köyünüzde 750’şer hammadde bulunmalıdır çünkü bu hammaddeleri göçmenleriniz yeni köyünüze taşıyacaklar. Haliyle 750’şer hammadde biriktirip onun ardından yeni köy kurulumunu tamamlamanız gerekmektedir. Genel olarak toparlayacak olursak kültür puanını yeterli hale getirerek, üç göçmen oluşturarak ve 750’şer hammadde biriktirerek gerekli şartları sağlayıp köyünüzü oluşturabilirsiniz. Köy oluşturma isteğiniz işleme alındığında mevcut köyünüzün ana ekranına geldiğinizde Göç Et yazan bir askeri hareket göreceksiniz. Askeri üssünüzden köyünüzün ne kadar süre içerisinde tamamlanacağını görebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu