CS GO

CS : GO Radar Ayarlarını Değiştirme Yöntemi

CS : GO ile ilgili olarak önemli bazı ayarlar bulunmaktadır. CS : GO oyununu daha iyi oynayabilmek için kendinize özel radar oluşturabilirsiniz. Peki CS : GO radar ayarları nasıl yapılır? Bununla ilgili olarak yapabileceğiniz değişiklik oldukça detaylı olup oyunun arayüzünü ve ayarlarını dilediğiniz gibi kedninie uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

CS : GO oyununda Radar, düşmanları, bir bombayı veya takım arkadaşlarınızın konumunu gösterdiğinden en önemli HUD unsurlarından biri olarak göze çarpmakta olup profesyonel oyuncular karar verebilmek için daha çok buralara bakmaktadır. Ancak oyunun varsayılan radar ayarlarının epey kötü olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla CS : GO radar ayarlarını aşağıdaki gibi uygulamanız sizin için önemli bir farklılık ortaya koyacaktır.

Ayarları kayıtlı tutmak için aşağıdaki bölüme yazınız.

Kütüphane>CSGO>Özellikler>Genel>Başlatma Seçeneklerini Ayarla

Bu komut radar boyutunu değiştirmeye imkan tanımaktadır.

Tavsiye edilen: cl_hud_radar_scale “1.1”

Varsayılan değer radarı kendi konumunuza göre ortalar. Böylece çok fazla alan harcamamış olursunuz. Avantaj elde edebilmek için bu ayarı 0 olarak değiştirmeniz isabetli olacaktır.

Şimdi vereceğimiz konsol komutlarını autoxec dosyanızın içerisine yapıştırıp radarınızı değiştirebilirsiniz.

Peki CS:GO autoexec dosyası nasıl yapılır?

İlk olarak CS : GO klasörünüz içerisine girerek orada userdata/730/local/cfg yolunu takip ediniz. Klasörün içerisine gelip sağ tıklayıp yeni metin belgesi oluşturun ve yeni metin belgesinin ismini autoxec.cfg olarak ayarlayın. Ancak bunun için Windows işletim sisteminizde dosya uzantısını da değiştirmelisiniz yani .cfg ifadesi dosyanın türü haline gelmelidir.

Konsol komutlarımız:

cl_radar_always_centered “0” – Haritada daha çok şey görürsünüz.
cl_radar_scale “0.3”
cl_hud_radar_scale “1.15”
cl_radar_icon_scale_min “1” – Harita ikonları büyür.
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_square_with_scoreboard “1”

Eğer yukarıda yer vermiş olduğumuz ayarlardan memnun kalmazsanız aşağıdaki radar ayarlarını kullanıp kolayca en başa dönebilirsiniz.

cl_radar_always_centered “1”
cl_radar_scale “0.7”
cl_hud_radar_scale “1”
cl_radar_icon_scale_min “0.6”
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_square_with_scoreboard “1”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu