Kripto Paralar

CHZ Coin Alınır Mı? CHZ Yükselecek Mi?

CHZ Coin Alınır Mı?

CHZ Coin yatırımcıları kripto paranın geleceğini, yükselip yükselmeyeceğini merak ediyor. Yeni yazımızda sizler için bu hususta bilgilere yer veriyoruz.

CHZ Coin Nedir?

Alexander Dreyfus tarafından oluşturulmuştur. Dreyfus, eğlence, seyahat alanlarında çeşitli yatırımlar yapmakta olan bir girişimcidir. CHZ Coin, Chiliz ifadesinin kısaltmasıdır. Chiliz coin veya CHZ coin olarak bilinir. En çok CHZ olarak lanse edilir.

Geçtiğimiz yıllarda büyük bir popülerlik elde etmesine rağmen CHZ, kripto paraların genel olarak düşüşünden etkilenen coinlerdendir ve son zamanlarda yatırımcısına kaybettirdiği bilinmektedir.

Ethereum ağı üzerinde oluşturulan Chiliz Coin, 2018 yılında FBG Capital, Binance ve OK Blockcahin Capital’in katılımını içeren özel bir token satışı kapsamında 66 milyon doların üzerinde para topladı. Coin arzında büyük bir başarı yakaladı. Ardından daha çok spor tutkunu olan insanlar tarafından satın alındı ve satışları yapıldı. Pek çok kişi CHZ’yi en iyi döneminde sat yaparak kar elde ederken bazı yatırımcılar ise ellerinde uzun süre CHZ bırakıp uzun vadede kazanmak istedi.

Chiliz coin günümüzde taraftar tokenları (fan token) satın alabilmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Taraftar tokenları, Chiliz deneyimini üst seviyeye taşıyan Sosyos aracılığı ile alınabilmektedir. Chiliz ile ortaklık kuran takımlar, taraftar tokenlarını satın alan kişilere çeşitli avantajlar sergilemektedirler. Sadyum isimleri, forma tasarımları, kutlama şarkıları v.b. örnek olarak gösterilebilir.

CHZ Coin Alınır Mı?

CHZ kripto para birimi, takımların bazı konularda karar vermek ve bazı avantajlar sunmak için taraftarlarıyla etkileşim kurabilmesi için imkanlar sağlamakta olup bunun yanında para kazanımlarını da mümkün bir hale getirmektedir. Proof of Authority (PoA) algoritmasına sahiptir. Mediarex Group’un bir parçası olarak varlığını devam ettirmekte olan Chiliz şirketinin ilk ortakları arasında dünyaca ünlü futbol takımı olan Juventus yer alıyor.

CHZ Ne Kadar? CHZ yükselecek mi?

CHZ şu an 2,033 Tl’den işlem görüyor. Fiyatı her an değişkenlik gösterebilen CHZ’nin şu ana kadar ulaştığı en yüksek değer 6,5 TL olup, en düşük değeri ise 1,16 TL’dir. Dolayısıyla CHZ coin düşükten alanlara kazandırmış, yüksekten alım yapanlara ise kaybettirmiştir. Yine de pek çok kripto paradan daha hareketsiz kalmış, en azından muazzam düşüş dönemlerinde yitip giden kripto paralardan biri olmamıştır. Ancak elbette zamanın ne göstereceği bilinmemekle beraber, CHZ için tahminler Bitcoin ve Ethereum’un değer kazanmasıyla birlikte atağa kalkacağı ve büyük bir değer kazanmaya başlayacağı yönündedir.

Nasıl CHZ Alınır?

CHZ almak için kripto para borsalarını kullanabilirsiniz. Binance TR ülkemizde en yaygın olan borsadır. Binance TR üzerinden CHZ/TRY sayfasını açıp Al yazılı butona tıklayıp adet girip komut vererek alabiliyorsunuz.

NEAR Alınır Mı? Okumak için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu